14 FB Whiteout Alert
MEMBER SIGN IN
Don't have an account? Click Here
Pac-12 Networks Switch Now Ad
Untitled Article
Courtesy: Arizona Athletics
Release: 01/26/2001
Send Mail Print RSS
Related Links
Here are the men scores:
Texas A&M 86, Arizona 45
Texas 83, Texas A&M 50
Texas 93, Arizona 40

Women scores:
Texas, 72, Arizona 59

    Univ. of Texas/Texas Aquatics
    Texas vs Arizona vs TXAM - 1/26/01 to 1/28/01                
    Results                                   

    Event 1  Women 200 Yard Freestyle Relay
    School                                         Seed     Finals       Points
    1 University of Texas  'A'             NT    1:31.84       
         1) Guleke, Martha                  2) Kitson, Shona                 
         3) Swallow, Liz                    4) Hendrick, Heidi               
           22.83    45.89  1:09.13  1:31.84                                   

    2 University of Arizona  'A'                       NT    1:32.95      
         1) Engelsman, Michelle             2) Vanker, Jenny                 
         3) Bouta, Amy                      4) Tolar, Sarah                  
           23.52    46.58  1:10.14  1:32.95                                   

    3 University of Arizona  'B'                       NT    1:37.06      
         1) Mastin, Emily                   2) Brennan, Kristin              
         3) Beard, Amanda                   4) Robertson, Kim                
           24.87    48.67  1:13.06  1:37.06                                   

    4 University of Texas  'B'                         NT    1:37.20      
         1) Lanne, Colleen                  2) Jamison, Tanica               
         3) Martin, Lauren                  4) Phenix, Erin                  
           24.83    48.35  1:13.04  1:37.20                                   

    Event 2  Men 200 Yard Freestyle Relay
    School                                         Seed     Finals       Points
    1 Texas A & M  'B'                                 NT    1:19.85      
         1) Rose, Matt                      2) Janes, Riley                  
         3) Colligan, Michael               4) Morrow, David                 
           20.62    40.23  1:00.31  1:19.85                                   

    2 University of Texas  'D'                         NT    1:20.13      
         1) Hannan, Tommy                   2) Dusing, Nate                  
         3) Crocker, Ian                    4) Ulrickson, Matt               
           20.56    40.25  1:00.41  1:20.13                                   

      3 University of Texas  'E'                         NT    1:20.74       

         1) Crawford, Leffie                2) Bogart, Robert                

         3) Foley, Sean                     4) Ciccarelli, Ryan              

           20.72    40.70  1:00.65  1:20.74                                   

      4 University of Arizona  'A'                       NT    1:22.17       

         1) Shoeman, Roland                 2) Lafleur, Eric                 

         3) Schryver, Jay                   4) Gaskins, Scott                

           20.12    40.62  1:01.53  1:22.17                                   

      5 Texas A & M  'A'                                 NT    1:23.59       

         1) Mansour, Alfred                 2) Greene, Michael               

         3) Tate, Nik                       4) Kehlenbach, Keven             

           20.71    41.14  1:01.74  1:23.59                                   

      6 University of Texas  'A'                         NT    1:27.18       

         1) Hansen, Brendan                 2) Binkley, Ross                 

         3) Sanders, Kyle                   4) Chung, Timmy                  

           22.33    44.24  1:05.47  1:27.18                                   

      7 University of Arizona  'B'                       NT    1:27.33       

         1) Johnson, Peter                  2) Anderson, Ben                 

         3) Souther, Kris                   4) Jeffers, Byron                

           22.71    43.86  1:05.83  1:27.33                                   

      8 University of Texas  'B'                         NT    1:29.53       

         1) Richard, Paul                   2) Fike, James                   

         3) Feingold, Tomer                 4) Chozick, Michael              

           22.93    43.88  1:06.77  1:29.53                                   

     -- University of Texas  'C'                         NT         DQ       

         1) Montague, Joey                  2) Diers, Tony                   

         3) Timberlake, Matt                4)                               

           21.47    41.56  1:02.19       DQ                                   

     

    Event 3  Women 500 Yard Freestyle

    =======================
    =======================================================

        Name              Year School                  Seed     Finals       Points

    ========================================================================
    ======

      1 Tolar, Sarah           Arizona                   NT    4:50.74       

           27.39    56.71  1:26.25  1:55.94  2:25.62  2:54.59  3:23.81  3:53.17

         4:22.12  4:50.74                                                     

      2 Ballenger, Emily       Texas                     NT    4:52.41       

           27.18    56.65  1:26.30  1:55.95  2:25.72  2:55.33  3:24.52  3:53.84

         4:23.33  4:52.41                                                     

      3 Zimbone, Katie         Arizona                   NT    4:55.08       

           28.19    57.79  1:27.60  1:57.09  2:26.67  2:56.32  3:26.14  3:56.23

         4:25.74  4:55.08                                                     

      4 Howarth, Erin          Texas                     NT    4:57.45       

           26.97    56.11  1:25.66  1:55.25  2:25.00  2:54.87  3:25.06  3:55.53

         4:26.55  4:57.45                                                     

      5 Cray, Jenny            Texas                     NT    4:59.44       

           27.61    57.36  1:27.44  1:57.56  2:27.66  2:57.70  3:28.02  3:58.65

         4:29.34  4:59.44                                                     

      6 Kilian, Caroline       Arizona                   NT    4:59.96       

           28.12    58.11  1:28.18  1:58.43  2:28.75  2:59.07  3:29.85  4:00.39

         4:30.80  4:59.96                                                     

      7 Gullick, Amanda        Texas                     NT    5:09.70       

           28.62    59.36  1:30.41  2:01.40  2:32.47  3:03.65  3:34.90  4:06.46

         4:38.29  5:09.70                                                     

      8 Krohn, Jamie           Arizona                   NT    5:13.82       

           28.53    59.47  1:30.71  2:02.19  2:33.49  3:04.99  3:36.72  4:09.33

         4:41.51  5:13.82                                                     

      9 Barry, Alison          Texas                     NT    5:14.95       

           28.32    58.57  1:29.90  2:01.23  2:32.82  3:04.57  3:36.81  4:09.63

         4:42.46  5:14.95                                                     

     10 Gormley, Cate          Texas                     NT    5:30.06       

           29.44  1:01.71  1:34.63  2:07.99  2:41.49  3:15.31  3:49.09  4:22.93

         4:56.88  5:30.06                                                     

     

    Event 4  Men 500 Yard Freestyle
        Name              Year School                  Seed     Finals       Points
      1 Painter, Tyler         Arizona                   NT    4:22.57       
           25.20    52.31  1:19.46  1:46.40  2:12.80  2:39.18  3:05.50  3:31.72
         3:57.47  4:22.57                                                     
      2 Kemp, Chris            Texas                     NT    4:23.43       
           24.62    51.63  1:18.42  1:45.00  2:11.52  2:38.33  3:04.94  3:31.33
         3:57.56  4:23.43                                                     
      3 Halika, Michael        Texas                     NT    4:28.21       
           24.54    51.93  1:18.83  1:45.66  2:12.68  2:39.89  3:07.15  3:34.96
         4:02.26  4:28.21                                                     
      4 Pullin, Jim            Texas                     NT    4:29.33       
           25.23    52.46  1:19.67  1:47.19  2:14.56  2:41.04  3:07.86  3:34.88
         4:02.36  4:29.33                                                     
      5 Schneider, Tsim        Texas                     NT    4:30.79       
           24.82    52.19  1:19.78  1:47.38  2:14.85  2:42.35  3:09.85  3:37.48
         4:04.74  4:30.79                                                     
      6 Hansen, Scott          TAMU                      NT    4:31.48       
           24.82    51.95  1:19.55  1:47.04  2:14.70  2:42.13  3:09.83  3:37.26
         4:04.83  4:31.48                                                     
      7 Reich, Ryan            Texas                     NT    4:33.68       
           25.22    52.69  1:20.17  1:47.85  2:15.33  2:42.82  3:10.59  3:38.37
         4:05.92  4:33.68                                                     
      8 Mueller, Scott         TAMU                      NT    4:34.60       
           25.36    52.89  1:20.60  1:48.25  2:15.83  2:43.11  3:10.35  3:38.14
         4:06.31  4:34.60                                                     
      9 Natenberg, David       Texas                     NT    4:34.61       
           25.27    53.00  1:20.71  1:48.41  2:16.14  2:43.72  3:11.20  3:38.82
         4:06.68  4:34.61                                                     
     10 Veloz, Juan            Arizona                   NT    4:35.75       
           25.75    54.07  1:22.41  1:50.00  2:17.40  2:44.73  3:12.52  3:40.34
         4:08.24  4:35.75                                                     
     11 Smith, Sean            Arizona                   NT    4:36.49       
           25.91    54.09  1:22.14  1:49.79  2:17.41  2:44.92  3:12.72  3:40.79
         4:09.05  4:36.49                                                     
     12 Gaskins, Scott         Arizona                   NT    4:36.62       
           25.56    53.89  1:22.27  1:50.57  2:18.42  2:46.11  3:14.43  3:42.26
         4:09.83  4:36.62                                                     
     13 Suchand, John          Texas                     NT    4:36.70       
           25.31    52.89  1:20.69  1:48.73  2:16.99  2:44.47  3:12.53  3:40.60
         4:08.62  4:36.70                                                     
     14 Dideum, Patrick        TAMU                      NT    4:37.84       
           25.89    54.00  1:22.14  1:50.20  2:18.70  2:47.34  3:15.35  3:43.08
         4:11.04  4:37.84                                                     
     15 Sawatzki, Matt         Arizona                   NT    4:40.44       
           25.59    53.44  1:21.62  1:49.85  2:18.06  2:46.26  3:14.64  3:43.33
         4:12.11  4:40.44                                                     
     16 Day, Matt              TAMU                      NT    4:50.71       
           25.45    53.82  1:22.54  1:51.56  2:20.79  2:50.24  3:19.92  3:49.81
         4:20.32  4:50.71                                                     
     17 Shary, Michael         TAMU                      NT    4:59.48       
           27.27    56.67  1:26.76  1:57.26  2:27.46  2:57.79  3:28.21  3:58.71
         4:29.24  4:59.48                                                     

    Event 5  Women 200 Yard IM
        Name              Year School                  Seed     Finals       Points
      1 Jamison, Tanica        Texas                     NT    2:02.82       
           26.88    57.53  1:34.46  2:02.82                                   
      2 Vogt, Erin             Arizona                   NT    2:06.11       
           27.43    59.64  1:36.27  2:06.11                                   
      3 Beard, Amanda          Arizona                   NT    2:06.64       
           27.24  1:01.03  1:36.18  2:06.64                                   
      4 Wagner, Jessica        Arizona                   NT    2:08.59       
           28.20  1:02.99  1:38.50  2:08.59                                   
      5 Mastin, Emily          Arizona                   NT    2:09.12       
           27.94  1:02.32  1:39.29  2:09.12                                   
      6 Albertson, Cherie      Texas                     NT    2:09.51       
           27.77  1:01.23  1:38.31  2:09.51                                   
      7 Botsford, Beth         Arizona                   NT    2:09.62       
           27.32    59.14  1:39.13  2:09.62                                   
      8 Manitt, Julie          Arizona                   NT    2:09.75       
           28.59  1:00.80  1:38.89  2:09.75                                   
      9 Allen, Sarah           Texas                     NT    2:09.92       
           28.30  1:00.39  1:39.69  2:09.92                                   
     10 Timmons, Courtney      Texas                     NT    2:10.69       
           28.14    59.88  1:40.85  2:10.69                                   
     11 Fotinakes, Ashlee      Texas                     NT    2:11.17       
           27.70  1:01.40  1:39.97  2:11.17                                   
     12 Vilyus, Kim            Texas                     NT    2:11.97       
           28.00  1:01.15  1:41.01  2:11.97                                   
     13 Miller, Jesamyn        Arizona                   NT    2:12.85       
           28.69  1:03.90  1:41.24  2:12.85                                   

    Event 6  Men 200 Yard IM
        Name              Year School                  Seed     Finals       Points
      1 Dusing, Nate           Texas                     NT    1:48.53       
           23.09    50.48  1:23.11  1:48.53                                   
      2 Hannan, Tommy          Texas                     NT    1:49.81       
           23.58    50.87  1:23.43  1:49.81                                   
      3 Montague, Joey         Texas                     NT    1:50.33       
           23.82    51.48  1:24.74  1:50.33                                   
      4 Halika, Michael        Texas                     NT    1:50.95       
           24.93    53.73  1:25.50  1:50.95                                   
      5 Rauch, Jamie           Texas                     NT    1:51.35       
           24.24    52.24  1:25.97  1:51.35                                   
      6 Diers, Tony            Texas                     NT    1:51.96       
           23.95    52.00  1:25.50  1:51.96                                   
      7 Howard, Devin          TAMU                      NT    1:52.14       
           24.24    54.18  1:26.79  1:52.14                                   
      8 Schneider, Tsim        Texas                     NT    1:52.30       
           23.96    52.76  1:26.51  1:52.30                                   
      9 Hansen, Brendan        Texas                     NT    1:52.55       
           24.37    54.06  1:25.01  1:52.55                                   
     10 Anderson, Ben          Arizona                   NT    1:53.08       
           24.32    52.71  1:26.42  1:53.08                                   
     11 Chung, Timmy           Texas                     NT    1:53.22       
           24.80    53.69  1:26.68  1:53.22                                   
     12 Sanders, Kyle          Texas                     NT    1:53.23       
           24.14    53.62  1:26.19  1:53.23                                   
     13 Mansour, Alfred        TAMU                      NT    1:53.60       
           24.33    54.11  1:28.22  1:53.60                                   
     14 Dash, Jeff             Arizona                   NT    1:54.12       
           24.40    53.34  1:27.69  1:54.12                                   
     15 Hill, Josh             TAMU                      NT    1:54.29       
           25.18    53.22  1:27.64  1:54.29                                   
     16 Painter, Tyler         Arizona                   NT    1:54.52       
           25.67    55.66  1:28.83  1:54.52                                   
     17 Crocker, Ian           Texas                     NT    1:54.93       
           23.63    52.38  1:27.68  1:54.93                                   
     18 Natenberg, David       Texas                     NT    1:55.58       
           25.56    56.38  1:29.12  1:55.58                                   
     19 Binkley, Ross          Texas                     NT    1:55.65       
           25.30    56.24  1:28.50  1:55.65                                   
     20 Fike, James            Texas                     NT    1:56.70       
           24.51    55.60  1:28.44  1:56.70                                   
     21 Souther, Kris          Arizona                   NT    1:57.16       
           25.21    53.37  1:29.37  1:57.16                                   
     22 Pullin, Jim            Texas                     NT    1:58.25       
           25.08    54.95  1:31.34  1:58.25                                   
     23 Widener, Zach          TAMU                      NT    2:01.09       
           25.40    58.62  1:31.85  2:01.09                                   
     24 Feingold, Tomer        Texas                     NT    2:01.20       
           25.35    57.16  1:32.16  2:01.20                                   
     25 Chozick, Michael       Texas                     NT    2:01.22       
           27.13    58.35  1:31.08  2:01.22                                   
     26 Ruoff, Brett           TAMU                      NT    2:02.31       
           26.37    57.25  1:31.54  2:02.31                                   
     27 Follmer, Doug          Arizona                   NT    2:02.56       
           27.37  1:00.46  1:33.53  2:02.56                                   
     28 Richard, Paul          Texas                     NT    2:06.35       
           27.35  1:02.07  1:35.85  2:06.35                                   

    Event 7  Women 50 Yard Freestyle
        Name              Year School                  Seed     Finals       Points
      1 Lanne, Colleen         Texas                     NT      22.75       
      2 Phenix, Erin           Texas                     NT      23.20       
      3 Engelsman, Michell     Arizona                   NT      23.55       
      4 Vanker, Jenny          Arizona                   NT      23.75       
      5 Martin, Lauren         Texas                     NT      23.85       
      6 Joseph, Annie          Arizona                   NT      24.31       
      7 Bouta, Amy             Arizona                   NT      24.32       
      8 Brennan, Kristin       Arizona                   NT      24.42       
      9 Guleke, Martha         Texas                     NT      24.68       
     10 Hendrick, Heidi        Texas                     NT      24.71       
     11 Farella, Lindsey       Arizona                   NT      24.80       
     12 Krohn, Jamie           Arizona                   NT      25.09       
     13 Barry, Alison          Texas                     NT      25.12       
     14 Robertson, Kim         Arizona                   NT      25.14       
     15 Swallow, Liz           Texas                     NT      25.20       

    Event 8  Men 50 Yard Freestyle
        Name              Year School                  Seed     Finals       Points
      1 Morrow, David          TAMU                      NT      20.23       
      2 Janes, Riley           TAMU                      NT      20.26       
      3 Shoeman, Roland        Arizona                   NT      20.28       
      4 Ulrickson, Matt        Texas                     NT      20.43       
      5 Crawford, Leffie       Texas                     NT      20.52       
      6 Kemp, Chris            Texas                     NT      20.54       
      7 Rose, Matt             TAMU                      NT      20.58       
      8 Bogart, Robert         Texas                     NT      20.59       
      9 Colligan, Michael      TAMU                      NT      20.70       
     10 Ciccarelli, Ryan       Texas                     NT      20.86       
     11 Crocker, Ian           Texas                     NT      20.87       
     12 Lafleur, Eric          Arizona                   NT      20.93       
     13 Foley, Sean            Texas                     NT      21.01       
     14 Diers, Tony            Texas                     NT      21.06       
     15 Greene, Michael        TAMU                      NT      21.08       
     15 Dusing, Nate           Texas                     NT      21.08       
     17 Timberlake, Matt       Texas                     NT      21.13       
     18 Schryver, Jay          Arizona                   NT      21.24       
     19 Tate, Nik              TAMU                      NT      21.28       
     20 Suchand, John          Texas                     NT      21.37       
     21 Nelan, Chris           TAMU                      NT      22.01       
     22 Ferguson, Zach         Arizona                   NT      22.25       
     23 Johnson, Peter         Arizona                   NT      22.53       

    Event 9  Women 400 Yard Medley Relay
        School                                         Seed     Finals       Points
      1 University of Texas  'B'                         NT    3:42.92       
         1) Lindberg, Bethany               2) Denman, Helen                 
         3) Jamison, Tanica                 4) Lanne, Colleen                
           27.32    55.70  1:25.28  1:59.45  2:25.19  2:54.25  3:17.34  3:42.92

      2 University of Arizona  'B'                       NT    3:43.94       
         1) Botsford, Beth                  2) Beard, Amanda                 
         3) Vogt, Erin                      4) Tolar, Sarah                  
           27.25    55.71  1:25.22  1:58.44  2:24.50  2:53.96  3:17.76  3:43.94

      3 University of Arizona  'C'                       NT    3:49.31       
         1) Manitt, Julie                   2) Wagner, Jessica               
         3) Bouta, Amy                      4) Vanker, Jenny                 
           28.77    58.96  1:28.55  2:02.58  2:28.27  2:58.56  3:22.95  3:49.31

      4 University of Arizona  'A'                       NT    3:55.49       
         1) Joseph, Annie                   2) Miller, Jesamyn               
         3) Mastin, Emily                   4) Engelsman, Michelle           
           28.71    58.79  1:30.36  2:05.39  2:32.40  3:03.83  3:28.41  3:55.49

      5 University of Texas  'A'                         NT    3:55.54       
         1) Allen, Sarah                    2) Swallow, Liz                  
         3) Howarth, Erin                   4) Martin, Lauren                
           29.16    59.16  1:30.77  2:08.04  2:33.67  3:04.11  3:28.44  3:55.54

     -- University of Texas  'D'                         NT   X4:11.30       
         1) Gullick, Amanda                 2) Ballenger, Emily              

           30.65  1:02.78  1:35.31  2:12.23  2:42.09  3:16.18  3:42.72  4:11.30

     -- University of Texas  'C'                         NT         DQ       
         1) Timmons, Courtney               2) Albertson, Cherie             
         3) Kitson, Shona                   4) Phenix, Erin                  
           28.38    57.77  1:28.78  2:04.75  2:29.41  2:59.40  3:23.59       DQ

    Event 10  Men 400 Yard Medley Relay
        School                                         Seed     Finals       Points
      1 University of Texas  'F'                         NT    3:15.32       
         1) Hannan, Tommy                   2) Hansen, Brendan               
         3) Ulrickson, Matt                 4) Rauch, Jamie                  
           23.54    48.51  1:13.71  1:42.83  2:05.05  2:31.06  2:52.25  3:15.32

      2 Texas A & M  'B'                                 NT    3:19.14       
         1) Janes, Riley                    2) Tate, Nik                     
         3) Greene, Michael                 4) Rose, Matt                    
           23.65    48.21  1:15.21  1:46.75  2:08.77  2:35.15  2:56.01  3:19.14

      3 Texas A & M  'C'                                 NT    3:20.17       
         1) Kennedy, Patrick                2) Ruoff, Brett                  
         3) Morrow, David                   4) Mansour, Alfred               
           23.46    48.72  1:15.34  1:45.86  2:08.55  2:35.03  2:56.43  3:20.17

      4 University of Arizona  'C'                       NT    3:24.02       
         1) Souther, Kris                   2) Owen, Greg                    
         3) Shoeman, Roland                 4) Lafleur, Eric                 
           24.77    51.13  1:17.61  1:48.50  2:11.03  2:38.40  2:59.73  3:24.02

      5 University of Arizona  'D'                       NT    3:28.49       
         1) Martensen, Tom                  2) Anderson, Dave                
         3) Anderson, Ben                   4) Schryver, Jay                 
           25.51    53.03  1:20.31  1:51.66  2:14.82  2:42.11  3:04.03  3:28.49

      6 University of Texas  'B'                         NT    3:29.94       
         1) Foley, Sean                     2) Schneider, Tsim               
         3) Fike, James                     4) Suchand, John                 
           25.70    52.53  1:20.85  1:53.14  2:16.48  2:44.08  3:05.47  3:29.94

      7 University of Texas  'E'                         NT    3:30.28       
         1) Chung, Timmy                    2) Richard, Paul                 
         3) Sanders, Kyle                   4) Reich, Ryan                   
           25.59    52.55  1:20.66  1:53.44  2:16.34  2:43.64  3:05.68  3:30.28

      8 University of Arizona  'A'                       NT    3:32.33       
         1) Painter, Tyler                  2) Dash, Jeff                    
         3) Veloz, Juan                     4) Johnson, Peter                
           26.46    54.10  1:22.70  1:54.21  2:18.02  2:44.93  3:07.71  3:32.33

      9 Texas A & M  'A'                                 NT    3:33.09       
         1) Hill, Josh                      2) Widener, Zach                 
         3) Nelan, Chris                    4) Kehlenbach, Keven             
           26.08    53.35  1:20.10  1:51.90  2:15.83  2:43.86  3:07.14  3:33.09

     10 University of Arizona  'B'                       NT    3:34.31       
         1) Ferguson, Zach                  2) Follmer, Doug                 
         3) Sawatzki, Matt                  4) Gaskins, Scott                
           26.22    54.23  1:22.31  1:54.29  2:18.85  2:47.41  3:09.66  3:34.31

     11 University of Texas  'C'                         NT    3:36.76       
         1) Pullin, Jim                     2) Montague, Joey                
         3) Bogart, Robert                  4) Goldblatt, Scott              
           25.99    53.70  1:21.68  1:52.86  2:17.63  2:47.51  3:10.41  3:36.76

     12 University of Texas  'A'                         NT    3:37.85       
         1) Ciccarelli, Ryan                2) Feingold, Tomer               
         3) Halika, Michael                 4) Chozick, Michael              
           26.25    54.34  1:22.62  1:55.20  2:19.13  2:46.36  3:11.16  3:37.85

     -- University of Texas  'G'                         NT   X3:18.06       
         1) Crocker, Ian                    2) Binkley, Ross                 
         3) Dusing, Nate                    4) Kemp, Chris                   
           24.39    50.28  1:16.93  1:46.72  2:08.88  2:34.69  2:55.43  3:18.06

     -- University of Texas  'D'                         NT         DQ       
         1) Crawford, Leffie                2) Diers, Tony                   
         3) Natenberg, David                4) Timberlake, Matt              
           25.19    51.30  1:19.00  1:50.83  2:15.31  2:43.67  3:05.75       DQ

    Event 35  Women 3 mtr Diving
    Name                    Year School                  Seed     Finals       
    1 Marquis, Kristen             Texas                     NT     477.95       
    1 Berryman, Lindsay            Arizona                   NT     477.95       
    3 Hartzell, Ally               Texas                     NT     472.70       
    4 Febvay, Claire               Arizona                   NT     471.25       
    5 David, Adrian                Arizona                   NT     430.85       
    6 Butt, Kelsey                 Texas                     NT     425.15       
    7 Olsen, Liz                   Texas                     NT     403.85       

    Event 36  Men 3 mtr Diving
    Name                    Year School                  Seed     Finals       
    1 Dumais, Troy                 Texas                     NT     621.95       
    2 Dumais, Justin               Texas                     NT     599.65       
    3 Ojeda, Omar                  Arizona                   NT     576.35       
    4 Even, Jesse                  TAMU                      NT     485.25       
    5 Morgan, Adam                 TAMU                      NT     439.35       
    6 Hyde, Harold                 Texas                     NT     438.40       
    7 Bergstrom, Arno              Arizona                   NT     418.65       
    8 Koenig, Scott                Arizona                   NT     405.00       

    Event 101  Men 200 Yard Backstroke
    Name                    Year School                  Seed     Finals       
    -- Kennedy, Patrick             TAMU                      NT   X1:44.65       
           24.67    51.24  1:18.09  1:44.65                                   

    Event 102  Men 200 Yard Butterfly
    Name                    Year School                  Seed     Finals       
    -- Howard, Devin                TAMU                      NT   X1:45.43       
           23.73    50.54  1:18.06  1:45.43                                   
    
Arizona Men's Swimming & Diving
PLACEHOLDER
Cancer Awareness Campaign
Where is the world is Brian Jeffries?
Weekly Fan Poll
Dex
Live Stats