14 FB Whiteout Alert
MEMBER SIGN IN
Don't have an account? Click Here
 
Arizona Swimming and Diving Sweeps ASU in Final Home Meet of Season

Feb. 15, 2003

Recap


Licensed to U of A - Ford Aquatics Hy-Tek's Meet Manager 2/15/2003 05:26 PM Uofa vs ASU Dual Meet - 2/15/2003 Results

Event 1 Women 200 Yard Medley Relay =============================================================================== School Seed Finals Points =============================================================================== 1 University of Arizona 'A' NT 1:42.78 11 1) Botsford, Beth SR 2) Wagner, Jessica JR 3) Pursley, Lisa FR 4) Manitt, Julie SR 26.02 54.42 1:19.07 1:42.78 2 University of Arizona 'B' NT 1:44.93 4 1) Highstrom, Lindsey SR 2) Sieper, Erin FR 3) Beltran, April SR 4) Hackett, Ryann FR 26.70 56.08 1:21.30 1:44.93 3 Arizona State University 'A' NT 1:45.22 2 1) Baldinger, Erin FR 2) Kovacs, Agnes SO 3) Mauro, Florence JR 4) Hedenskog, Claire 27.75 56.86 1:22.17 1:45.22 4 Arizona State University 'B' NT 1:49.76 1) Wilcox, Kari SO 2) Jedick, Josie SR 3) Fischer, Sarah 4) Ullrich, Laura FR 29.36 1:00.34 1:25.87 1:49.76

Event 2 Men 200 Yard Medley Relay =============================================================================== School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Arizona State University 'A' NT 1:30.41 11 1) Hussein, Ahmed JR 2) MacDonald, Russell SO 3) Tate, Ace SR 4) Zaabadich, Bobby SR 22.84 48.39 1:10.54 1:30.41 2 University of Arizona 'A' NT 1:30.71 4 1) Burnett, Simon FR 2) Rollins, Dave FR 3) Rojas, Luis JR 4) Ferns, Lyndon FR 23.55 49.09 1:10.74 1:30.71 3 Arizona State University 'B' NT 1:31.87 2 1) Harcsas, Christian SR 2) Ward, Emerson SO 3) McDonald, Steve FR 4) Wallace, Wiley JR 23.80 49.71 1:11.85 1:31.87 4 University of Arizona 'B' NT 1:33.42 1) Ferguson, Zach JR 2) Owen, Greg JR 3) Wimer, Dan SO 4) Moreno, Michael JR 24.38 49.79 1:11.98 1:33.42 5 Arizona State University 'C' NT x1:36.48 1) Blusiewicz, A.J. FR 2) Spetman, Brian SR 3) Meconis, Brett FR 4) Souther, Eric SO 25.12 51.98 1:15.23 1:36.48

Event 3 Women 1000 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Mason, Emily SO UA NT 10:16.25 9 26.35 55.52 1:25.03 1:54.96 2:24.91 2:55.05 3:25.50 3:56.35 4:27.24 4:58.54 5:29.93 6:01.51 6:33.08 7:04.68 7:36.60 8:08.54 8:40.26 9:12.37 9:44.51 10:16.25 2 Hennessy, Kathryn FR ASU NT 10:21.26 4 28.04 58.18 1:29.02 1:59.91 2:30.75 3:01.87 3:33.07 4:04.47 4:35.79 5:07.22 5:38.68 6:10.19 6:41.33 7:12.75 7:44.03 8:15.52 8:46.57 9:18.30 9:49.76 10:21.26 3 Loecher, Brianna SO UA NT 10:26.75 3 29.75 1:00.69 1:32.11 2:03.61 2:35.31 3:06.91 3:38.04 4:09.43 4:40.86 5:12.11 5:43.33 6:14.45 6:46.13 7:17.55 7:49.14 8:20.67 8:52.61 9:24.17 9:55.95 10:26.75 4 Titcomb, Katie SR ASU NT 10:29.10 2 29.90 1:00.85 1:31.92 2:03.25 2:34.63 3:06.15 3:37.52 4:09.31 4:41.15 5:13.00 5:44.67 6:16.42 6:48.22 7:19.86 7:51.50 8:23.27 8:55.03 9:26.80 9:58.18 10:29.10 5 Lees, Jen FR ASU NT 10:43.30 1 27.81 58.37 1:30.19 2:02.34 2:34.80 3:07.51 3:40.13 4:12.49 4:45.20 5:17.89 5:50.28 6:23.15 6:55.76 7:28.69 8:01.32 8:34.21 9:06.80 9:39.41 10:11.99 10:43.30

Event 4 Men 1000 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Miller, Derek SO ASU NT 9:25.14 9 25.94 53.94 1:22.09 1:50.34 2:18.57 2:46.75 3:14.87 3:43.03 4:11.32 4:39.73 5:08.28 5:36.56 6:04.91 6:33.83 7:02.45 7:31.24 7:59.94 8:28.62 8:57.24 9:25.14 2 Kolozar, David FR ASU NT 9:33.41 4 25.38 53.88 1:22.68 1:51.44 2:20.07 2:49.09 3:18.13 3:46.92 4:15.79 4:44.83 5:14.03 5:43.32 6:12.58 6:41.86 7:11.19 7:40.52 8:09.51 8:38.47 9:06.53 9:33.41 3 Ainsworth, Chad SO UA NT 9:35.21 3 26.14 54.14 1:22.54 1:50.89 2:19.30 2:47.84 3:16.70 3:45.75 4:14.82 4:43.96 5:13.28 5:42.68 6:12.14 6:41.72 7:11.13 7:40.74 8:09.96 8:38.59 9:07.08 9:35.21 4 Switaj, Ed FR UA NT 9:46.87 2 26.48 54.90 1:23.64 1:52.42 2:21.43 2:50.51 3:19.81 3:49.29 4:18.71 4:48.29 5:17.93 5:47.72 6:17.66 6:47.54 7:17.68 7:47.78 8:18.03 8:47.95 9:17.92 9:46.87

Event 5 Women 200 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Hayes, Jessica SO UA NT 1:49.84 9 25.84 53.24 1:21.23 1:49.84 2 Willis, Katie FR UA NT 1:50.45 4 26.52 53.96 1:21.91 1:50.45 3 Banovic, Petra JR ASU NT 1:51.67 3 26.86 54.71 1:23.06 1:51.67 4 Gresdal, Jenna FR UA NT 1:53.20 2 26.77 55.04 1:23.92 1:53.20 5 Steffensen, Sandra FR ASU NT 1:55.05 1 26.91 55.67 1:25.31 1:55.05 6 Wilcox, Kari SO ASU NT 1:57.12 27.88 57.19 1:27.16 1:57.12 7 Chang, Julia FR ASU NT x2:00.73 27.31 57.66 1:29.08 2:00.73

Event 6 Men 200 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Brunelli, Nick JR ASU NT 1:37.80 9 22.92 47.77 1:12.26 1:37.80 2 Burnett, Simon FR UA NT 1:40.23 4 23.14 48.48 1:13.86 1:40.23 3 Rojas, Luis JR UA NT 1:42.48 3 23.83 49.60 1:16.00 1:42.48 4 Crowder, Bobby SO ASU NT 1:42.76 2 24.63 50.93 1:16.58 1:42.76 5 la Fleur, Eric JR UA NT 1:43.31 1 23.31 48.81 1:15.38 1:43.31 6 Zemaitis, John FR ASU NT 1:44.56 24.59 50.52 1:17.24 1:44.56 7 Hickman, Tom FR ASU NT x1:45.64 24.59 51.01 1:18.78 1:45.64 8 Moreno, Michael JR UA NT x1:46.88 24.79 51.24 1:19.02 1:46.88

Event 7 Women 100 Yard Backstroke =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Smith, Marshi FR UA NT 56.79 9 27.28 56.79 2 Highstrom, Lindsey SR UA NT 57.66 4 28.25 57.66 3 Manitt, Julie SR UA NT 58.16 3 28.49 58.16 4 Baldinger, Erin FR ASU NT 58.63 2 28.80 58.63 5 Joseph, Annie SR UA NT x58.75 28.78 58.75 6 Lees, Jen FR ASU NT 1:03.12 1 30.71 1:03.12

Event 8 Men 100 Yard Backstroke =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Hussein, Ahmed JR ASU NT 49.45 9 24.16 49.45 2 Harcsas, Christian SR ASU NT 50.82 4 25.37 50.82 3 Rollins, Dave FR UA NT 51.26 3 25.58 51.26 4 Ferguson, Zach JR UA NT 52.83 2 25.61 52.83 5 Blusiewicz, A.J. FR ASU NT 53.62 1 26.10 53.62 6 Rahaeuser, Evan SO ASU NT x53.88 25.74 53.88

Event 9 Women 100 Yard Breaststroke =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Wagner, Jessica JR UA NT 1:02.87 9 29.90 1:02.87 2 Kovacs, Agnes SO ASU NT 1:03.09 4 30.27 1:03.09 3 Sieper, Erin FR UA NT 1:05.95 3 31.16 1:05.95 4 Patterson, Brianna JR ASU NT 1:07.11 2 32.14 1:07.11 5 Chaples, Courtney JR ASU NT 1:07.87 1 32.03 1:07.87 6 Jedick, Josie SR ASU NT x1:08.33 32.01 1:08.33

Event 10 Men 100 Yard Breaststroke =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Stevens, Nate SO UA NT 57.08 9 26.93 57.08 2 Zucker, Zack FR UA NT 57.63 4 27.51 57.63 3 Gemmell, Joshua SO ASU NT 57.78 3 27.75 57.78 4 MacDonald, Russell SO ASU NT 57.96 2 27.10 57.96 5 Owen, Greg JR UA NT 57.99 1 27.24 57.99 6 Ward, Emerson SO ASU NT 58.24 27.41 58.24 7 Spetman, Brian SR ASU NT x1:00.40 28.57 1:00.40 8 Harper, Tim SO UA NT x1:01.77 29.12 1:01.77

Event 11 Women 200 Yard Butterfly =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Pursley, Lisa FR UA NT 2:04.60 9 27.48 58.44 1:30.38 2:04.60 2 Banovic, Petra JR ASU NT 2:06.31 4 29.14 1:01.28 1:34.95 2:06.31 3 Beltran, April SR UA NT 2:06.72 3 28.22 59.87 1:32.45 2:06.72 4 Botsford, Beth SR UA NT 2:07.37 2 28.67 1:00.62 1:33.55 2:07.37 5 Titcomb, Katie SR ASU NT 2:09.04 1 29.64 1:02.19 1:35.51 2:09.04 6 Bartlett, Melissa JR ASU NT 2:10.80 30.15 1:03.54 1:37.21 2:10.80

Event 12 Men 200 Yard Butterfly =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Veloz, Juan JR UA NT 1:47.49 9 24.19 51.57 1:19.55 1:47.49 2 Dash, Jeff SR UA NT 1:49.00 4 24.76 52.53 1:20.66 1:49.00 3 Kolozar, David FR ASU NT 1:49.22 3 24.98 52.59 1:20.88 1:49.22 4 McDonald, Steve FR ASU NT 1:53.26 2 25.54 54.32 1:23.73 1:53.26 5 Shaw, Jonathan JR ASU NT 1:55.32 1 26.57 56.13 1:25.44 1:55.32 6 Meconis, Brett FR ASU NT x1:55.89 25.93 55.47 1:26.19 1:55.89 7 Switaj, Ed FR UA NT 1:57.65 27.03 56.95 1:27.61 1:57.65

Event 13 Women 50 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Hedenskog, Claire ASU NT 23.72 9 2 Smith, Marshi FR UA NT 24.09 4 3 Gresdal, Jenna FR UA NT 24.21 3 4 Szigeti, Florencia SO ASU NT 24.38 2 5 Hackett, Ryann FR UA NT 24.50 1 6 Manitt, Julie SR UA NT x24.66 7 Ullrich, Laura FR ASU NT 24.67 8 Mauro, Florence JR ASU NT x24.83

Event 14 Men 50 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Ferns, Lyndon FR UA NT 20.72 9 2 Brunelli, Nick JR ASU NT 20.75 4 3 Zaabadich, Bobby SR ASU NT 20.82 3 4 Wallace, Wiley JR ASU NT 21.04 2 5 la Fleur, Eric JR UA NT 21.24 1 6 Wimer, Dan SO UA NT 21.62 7 Tate, Ace SR ASU NT x22.31

Event 15 Women 100 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Hedenskog, Claire ASU NT 51.52 9 24.99 51.52 2 Hayes, Jessica SO UA NT 51.78 4 25.10 51.78 3 Smith, Marshi FR UA NT 52.24 3 25.48 52.24 4 Szigeti, Florencia SO ASU NT 52.59 2 25.33 52.59 5 Hackett, Ryann FR UA NT 52.94 1 26.03 52.94 6 Ullrich, Laura FR ASU NT 53.29 26.46 53.29 7 Wilcox, Kari SO ASU NT x55.51 27.24 55.51

Event 16 Men 100 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Ferns, Lyndon FR UA NT 44.90 9 21.79 44.90 2 Brunelli, Nick JR ASU NT 45.22 4 22.07 45.22 3 Burnett, Simon FR UA NT 45.51 3 21.85 45.51 4 Wallace, Wiley JR ASU NT 46.75 2 22.50 46.75 5 Zaabadich, Bobby SR ASU NT 46.79 1 22.47 46.79 6 Ferguson, Zach JR UA NT 47.85 23.01 47.85 7 la Fleur, Eric JR UA NT x48.11 23.05 48.11 8 Hickman, Tom FR ASU NT x48.28 23.54 48.28

Event 17 Women 200 Yard Backstroke =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Botsford, Beth SR UA NT 1:59.70 9 29.84 1:01.33 1:30.53 1:59.70 2 Highstrom, Lindsey SR UA NT 2:05.81 4 29.51 1:01.34 1:33.73 2:05.81 3 Manitt, Julie SR UA NT 2:05.92 3 29.90 1:01.94 1:33.84 2:05.92 4 Joseph, Annie SR UA NT x2:07.15 30.26 1:02.87 1:35.41 2:07.15 5 Baldinger, Erin FR ASU NT 2:11.94 2 30.72 1:03.47 1:37.68 2:11.94 6 Bartlett, Melissa JR ASU NT 2:12.72 1 32.18 1:05.83 1:39.60 2:12.72 -- Gresdal, Jenna FR UA NT X2:04.46 29.45 1:00.90 1:32.66 2:04.46

Event 18 Men 200 Yard Backstroke =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Hussein, Ahmed JR ASU NT 1:48.39 9 25.67 53.06 1:20.94 1:48.39 2 Harcsas, Christian SR ASU NT 1:50.58 4 26.46 54.07 1:22.39 1:50.58 3 Rollins, Dave FR UA NT 1:51.50 3 26.33 55.38 1:24.00 1:51.50 4 Rahaeuser, Evan SO ASU NT 1:53.13 2 27.38 55.74 1:24.44 1:53.13 5 Ebner, Alex JR ASU NT x1:54.88 26.28 54.51 1:23.94 1:54.88 6 Harper, Tim SO UA NT 2:03.39 1 29.09 59.89 1:31.57 2:03.39

Event 19 Women 200 Yard Breaststroke =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Wagner, Jessica JR UA NT 2:17.68 9 31.37 1:06.21 1:41.85 2:17.68 2 Willis, Katie FR UA NT 2:20.27 4 32.64 1:08.35 1:43.62 2:20.27 3 Patterson, Brianna JR ASU NT 2:22.21 3 33.44 1:09.26 1:45.40 2:22.21 4 Sieper, Erin FR UA NT 2:25.37 2 32.57 1:09.32 1:47.34 2:25.37 5 Johnson, Karyl SR ASU NT 2:26.08 1 33.68 1:10.17 1:47.87 2:26.08 6 Jedick, Josie SR ASU NT 2:28.47 33.38 1:10.36 1:48.70 2:28.47

Event 20 Men 200 Yard Breaststroke =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Martins, Leonardo FR ASU NT 2:02.83 9 28.74 59.71 1:30.91 2:02.83 2 Owen, Greg JR UA NT 2:04.58 4 28.19 59.40 1:31.88 2:04.58 3 Gemmell, Joshua SO ASU NT 2:05.09 3 28.86 1:01.43 1:33.35 2:05.09 4 Clements, Joey SO ASU NT 2:05.69 2 29.00 1:01.06 1:33.18 2:05.69 5 Stevens, Nate SO UA NT 2:05.75 1 28.18 59.87 1:31.88 2:05.75 6 Zucker, Zack FR UA NT 2:06.03 28.97 1:01.05 1:33.79 2:06.03 7 Ward, Emerson SO ASU NT x2:09.48 28.73 1:01.63 1:34.99 2:09.48

Event 21 Women 500 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Mason, Emily SO UA NT 5:00.81 9 28.83 59.45 1:30.04 2:01.79 2:33.31 3:01.41 3:30.87 4:01.06 4:31.01 5:00.81 2 Banovic, Petra JR ASU NT 5:01.92 4 29.31 1:00.08 1:30.51 2:01.19 2:31.59 3:01.59 3:31.67 4:02.18 4:32.38 5:01.92 3 Loecher, Brianna SO UA NT 5:02.55 3 29.71 1:01.16 1:32.22 2:03.22 2:34.14 3:04.23 3:34.58 4:04.75 4:34.00 5:02.55 4 Steffensen, Sandra FR ASU NT 5:05.94 2 29.06 1:00.24 1:31.57 2:02.63 2:33.42 3:03.85 3:34.27 4:05.02 4:35.87 5:05.94 5 Hennessy, Kathryn FR ASU NT 5:12.48 1 29.09 1:00.62 1:32.19 2:03.48 2:34.56 3:05.96 3:37.82 4:09.73 4:41.39 5:12.48 6 Lees, Jen FR ASU NT x5:13.57 27.90 58.53 1:30.16 2:02.14 2:33.93 3:06.01 3:38.45 4:10.61 4:42.53 5:13.57

Event 22 Men 500 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Veloz, Juan JR UA NT 4:34.47 9 25.21 52.67 1:20.49 1:48.20 2:15.88 2:43.60 3:11.33 3:39.43 4:07.29 4:34.47 2 Miller, Derek SO ASU NT 4:37.07 4 26.00 54.20 1:22.42 1:50.68 2:18.66 2:46.53 3:14.23 3:42.28 4:10.22 4:37.07 3 Kolozar, David FR ASU NT 4:38.10 3 25.44 53.19 1:21.40 1:49.70 2:17.98 2:46.18 3:14.61 3:43.31 4:11.58 4:38.10 4 Ainsworth, Chad SO UA NT 4:43.30 2 26.16 54.01 1:22.17 1:50.89 2:19.66 2:48.64 3:17.76 3:46.96 4:15.85 4:43.30 5 Switaj, Ed FR UA NT 4:45.39 1 26.34 54.89 1:23.64 1:52.43 2:21.21 2:49.96 3:19.06 3:48.07 4:17.07 4:45.39 6 Zemaitis, John FR ASU NT 4:53.53 26.68 55.73 1:24.87 1:54.21 2:23.87 2:53.42 3:23.52 3:53.79 4:24.14 4:53.53

Event 23 Women 100 Yard Butterfly =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Fischer, Sarah ASU NT 57.57 9 26.53 57.57 2 Mauro, Florence JR ASU NT 57.86 4 26.90 57.86 3 Kovacs, Agnes SO ASU NT 58.53 3 27.74 58.53 4 Highstrom, Lindsey SR UA NT 58.57 2 27.16 58.57 5 Ullrich, Laura FR ASU NT x59.25 27.71 59.25 -- Pursley, Lisa FR UA NT X56.01 25.97 56.01 -- Botsford, Beth SR UA NT X56.22 26.69 56.22 -- Beltran, April SR UA NT X57.48 26.76 57.48

Event 24 Men 100 Yard Butterfly =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Rojas, Luis JR UA NT 48.90 9 22.77 48.90 2 Dash, Jeff SR UA NT 49.99 4 24.13 49.99 3 McDonald, Steve FR ASU NT 50.91 3 23.70 50.91 4 Tate, Ace SR ASU NT 51.44 2 23.92 51.44 5 Wimer, Dan SO UA NT 51.87 1 23.82 51.87 6 Meconis, Brett FR ASU NT 52.21 24.75 52.21 7 Ebner, Alex JR ASU NT x52.92 24.27 52.92

Event 25 Women 200 Yard IM =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Mason, Emily SO UA NT 2:07.59 9 26.91 59.45 1:36.33 2:07.59 2 Patterson, Brianna JR ASU NT 2:11.08 4 29.09 1:03.98 1:41.24 2:11.08 3 Wilcox, Kari SO ASU NT 2:11.64 3 29.79 1:03.98 1:41.86 2:11.64 4 Wagner, Jessica JR UA NT 2:11.71 2 28.79 1:05.31 1:41.11 2:11.71 5 Bartlett, Melissa JR ASU NT 2:11.75 1 30.11 1:04.76 1:42.25 2:11.75 6 Highstrom, Lindsey SR UA NT 2:13.63 27.12 1:01.23 1:41.21 2:13.63 7 Sieper, Erin FR UA NT x2:17.29 30.07 1:06.30 1:43.90 2:17.29

Event 26 Men 200 Yard IM =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Rollins, Dave FR UA NT 1:52.34 9 25.43 53.57 1:25.82 1:52.34 2 Veloz, Juan JR UA NT 1:52.38 4 24.10 52.48 1:25.95 1:52.38 3 Dash, Jeff SR UA NT 1:52.67 3 24.78 53.92 1:26.74 1:52.67 4 Rahaeuser, Evan SO ASU NT 1:54.59 2 25.00 53.84 1:28.35 1:54.59 5 Crowder, Bobby SO ASU NT 1:54.85 1 25.01 54.27 1:27.32 1:54.85 6 Horton, Kyle SO ASU NT 1:55.79 25.35 54.25 1:28.41 1:55.79 7 Shaw, Jonathan JR ASU NT x1:58.49 25.67 56.99 1:31.14 1:58.49 8 Harper, Tim SO UA NT x1:58.57 26.13 56.65 1:31.32 1:58.57

Event 27 Women 400 Yard Freestyle Relay =============================================================================== School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Arizona State University 'A' NT 3:29.01 11 1) Hedenskog, Claire 2) Banovic, Petra JR 3) Mauro, Florence JR 4) Szigeti, Florencia SO 24.80 51.76 1:16.60 1:43.48 2:08.81 2:36.52 3:01.20 3:29.01 2 Arizona State University 'B' NT 3:35.89 4 1) Steffensen, Sandra FR 2) Ullrich, Laura FR 3) Chaples, Courtney JR 4) Baldinger, Erin FR 26.29 54.11 1:20.08 1:47.76 2:13.53 2:42.40 3:07.50 3:35.89 3 Arizona State University 'C' NT x3:40.36 1) Chang, Julia FR 2) Fischer, Sarah 3) Hennessy, Kathryn FR 4) Titcomb, Katie SR 26.38 54.67 1:20.70 1:49.93 2:16.15 2:45.18 3:11.93 3:40.36 -- University of Arizona 'A' NT X3:26.64 1) Gresdal, Jenna FR 2) Hayes, Jessica SO 3) Willis, Katie FR 4) Smith, Marshi FR 25.52 52.62 1:16.75 1:43.36 2:07.87 2:34.45 2:58.85 3:26.64 -- University of Arizona 'C' NT X3:31.04 1) Loecher, Brianna SO 2) Pursley, Lisa FR 3) Manitt, Julie SR 4) Beltran, April SR 25.66 52.88 1:17.46 1:45.19 2:10.25 2:38.04 3:03.18 3:31.04 -- University of Arizona 'B' NT X3:38.09 1) Hackett, Ryann FR 2) Joseph, Annie SR 3) Mason, Emily SO 4) Wagner, Jessica JR 26.32 53.91 1:19.48 1:47.87 2:13.03 2:41.62 3:08.06 3:38.09

Event 28 Men 400 Yard Freestyle Relay =============================================================================== School Seed Finals Points =============================================================================== 1 University of Arizona 'A' NT 2:59.27 11 1) Burnett, Simon FR 2) Ferns, Lyndon FR 3) Rojas, Luis JR 4) la Fleur, Eric JR 21.68 44.99 1:06.05 1:29.30 1:50.66 2:14.40 2:35.40 2:59.27 2 Arizona State University 'A' NT 3:00.66 4 1) Brunelli, Nick JR 2) Zaabadich, Bobby SR 3) Wallace, Wiley JR 4) Hussein, Ahmed JR 21.48 44.78 1:06.02 1:29.96 1:50.74 2:15.43 2:37.07 3:00.66 3 University of Arizona 'B' NT 3:08.54 2 1) Ferguson, Zach JR 2) Wimer, Dan SO 3) Veloz, Juan JR 4) Dash, Jeff SR 22.80 47.50 1:09.53 1:34.02 1:56.45 2:20.97 2:43.98 3:08.54 4 Arizona State University 'B' NT 3:09.30 1) Souther, Eric SO 2) Hickman, Tom FR 3) McDonald, Steve FR 4) Gemmell, Joshua SO 23.12 48.47 1:10.67 1:35.65 1:57.66 2:22.43 2:44.59 3:09.30 5 Arizona State University 'C' NT x3:11.51 1) Martins, Leonardo FR 2) Blusiewicz, A.J. FR 3) Clements, Joey SO 4) Meconis, Brett FR 23.29 48.42 1:10.24 1:35.55 1:58.47 2:24.16 2:46.20 3:11.51

Event 29 Women 1 mtr Diving =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Tumlinson, Trisha SO ASU NT 177.75 9 2 Stenson, Jessica JR ASU NT 159.30 4 3 Bemme, Daniela JR UA NT 155.40 3 4 Mannella, Stephanie FR UA NT 140.00 2 5 Zukowski, Nicole SO ASU NT 131.70 1 -- Febvay, Claire JR UA NT X181.10

Event 30 Men 1 mtr Diving =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Puhakka, Joona FR ASU NT 212.87 9 2 Anderson, Josh JR UA NT 206.00 4 3 McCrummen, Thomas SO ASU NT 199.30 3 4 Vollelunga, Alex SO UA NT 198.80 2 5 Koenig, Scott SR UA NT 167.55 1 6 Bingham, Brent FR ASU NT 145.15

Event 31 Women 3 mtr Diving =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Tumlinson, Trisha SO ASU NT 186.50 9 2 Stenson, Jessica JR ASU NT 173.40 4 3 Bemme, Daniela JR UA NT 163.70 3 4 Mannella, Stephanie FR UA NT 150.30 2 5 Zukowski, Nicole SO ASU NT 143.40 1 -- Febvay, Claire JR UA NT X199.00

Event 32 Men 3 mtr Diving =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Puhakka, Joona FR ASU NT 250.85 9 2 Anderson, Josh JR UA NT 223.05 4 3 Vollelunga, Alex SO UA NT 214.10 3 4 McCrummen, Thomas SO ASU NT 210.25 2 5 Koenig, Scott SR UA NT 180.40 1 6 Bingham, Brent FR ASU NT 154.65

PLACEHOLDER
Cancer Awareness Campaign
Where is the world is Brian Jeffries?
Weekly Fan Poll
Dex
Live Stats